UA-43269020-1

 

Bardzo chciałabym podziękować Panu Przemysławowi za pomoc w realizacji felietonu o osobach uzależnionych od środków psychotropowych. Dzięki jego wiedzy, ciekawych spostrzeżeniach i zaangażowaniu udało nam się zrealizować ten temat”.

Lekomania

Izabela Podemska

Redakcja programu Miasto Kobiet w TVN STYLE

 Trafiłam na stronę lekomaniablog.pl szukając w sieci informacji na temat uzależnień od BDZ. Okazała się kopalnią wiedzy. Dzięki temu, że zdecydował się Pan tu, a potem w długiej mailowej rozmowie ze mną opowiedzieć o tym, jak powstało i przebiegało pańskie uzależnienie oraz jak ciężko z niego wyjść mogłam opisać to przekonująco w tekście. Dziękuję Panu za zaangażowanie i poświęcenie mi czasu. Może dzięki temu ktoś, kto chciał sięgnąć po BDZ nie zrobi tego, jeśli nie musi.” 

artykuł pt „Jak zostać lekomanem”

artykuł o lekomanii

Katarzyna Szydłowska - Kalukin

dziennikarz, Tygodnik WPROST

” Znamy się tylko… ze słyszenia. A jednak lubimy się – chyba nawet bardzo.

Panie Piotrze, do niedawna tylko Panie Przemku (takim imieniem posługiwaliśmy się na potrzeby reportażu, nad którym wspólnymi siłami pracowaliśmy bez mała rok) – dziękuję serdecznie za całą wiedzę merytoryczną, którą dzięki Panu zyskałam w temacie uzależnienia od benzodiazepin. I nie tylko, bo nasze długie rozmowy telefoniczne wiele mnie nauczyły: o życiu, o ludziach, o ich problemach. O tym, że trzeba szukać głębiej, nie poddawać się, wyciągać rękę do człowieka, nawet jeśli jest kąsana. O tym, że czasem ludzie dźwigają ciężar, który ich przytłacza. I że mimo to jest światełko w tunelu, które dzięki Panu dostrzegłam.

Dziękuję za zaufanie, którym mnie Pan obdarzył. Za Pana historię, którą się Pan ze mną podzielił. Za Pana mądrość i ciepło. Mam nadzieję, że dzięki Pana blogowi więcej osób będzie miało okazję doświadczyć tego co ja doświadczyłam dzięki Panu. I że tak jak Pan wyjdą na prostą.

 Serdeczności” 

artykuł pt „Tabletka na życie”

 

kobieta_wp_pl prop

Aneta Wawrzyńczak

reportażystka, freelancer

 

Bardzo Panu dziękuję za podzielenie się z czytelnikami Arki swoją historią i doświadczeniem. Tym bardziej, że opisywany problem jest poważny, a wokół panuje jakby ciche przyzwolenie na szybkie i łatwiejsze „rozwiązywanie” bolesnych życiowych trudności za pomocą lekarstw, które pomagać z zasady mają, lecz, jak się okazuje, akurat tych bolączek i deficytów nie rozwiązują, generując jeszcze większe. Zwiększa się też dostęp do leków, ale niestety nie idzie to w parze z równie szerokim propagowaniem informacji o konsekwencjach przyjmowania tych leków. Dziękuję więc za Pański wkład w nagłaśnianie problemu.”

ArkA, nr 57 (zima 2016-2017)

Regionalny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom

Katarzyna Kaczmarkiewicz

redaktor prowadzący ArkA, (Fundacja Stefana Batorego)

Chciałabym serdecznie podziękować Panu Piotrowi (Przemkowi) za pomoc w pisaniu artykułu do „Newsweeka” o uzależnieniu Polaków od zolpidemu. Gdyby nie jego ogromne zaangażowanie, wiedza i doświadczenie z pewnością mój artykuł byłby uboższy o wiele wartościowych informacji. Uważam, że Pan Piotr na swoim blogu wykonuje fantastyczną pracę, wspierając osoby uzależnione od leków, przede wszystkim daje im nadzieję, że można wykaraskać się nawet z najgorszych tarapatów.

Jeszcze raz dziękuję, Panie Piotrze!

Z poważaniem„

artykuł pt. „Uwolnić się od życia” (dostępny w prenumeracie)

Anna Szulc

dziennikarka działu społecznego tygodnika, Newsweek Polska