UA-43269020-1


“Bardzo się cieszę, że jest taka strona. Mam nadzieję, że pomoże ona wielu uzależnionym.”

Juliusz Strachota

pisarz

Piotrze, niesamowicie cenię sobie kontakt jaki nawiązaliśmy kilka miesięcy temu i który utrzymujemy do dziś. Pisząc pracę magisterską pt. „Lekomania jako zjawisko społeczne i problem indywidualny w opinii osób korzystających z terapii i terapeutów”, byłeś pierwszą osobą, która wyraziła chęć pomocy i podzielenia się ze mną swoją historią.

Godziny rozmów przez telefon i dziesiątki maili – wspólnie pracowaliśmy nad tym, by historia była odtworzona jak najrzetelniej. Dziękuję Ci nie tylko za ten czas i cierpliwość, ale przede wszystkim za otwartość, gdyż dzięki niej wydaje mi się jakbym znał Cię od dawna, a przecież nawet nie mieliśmy okazji jeszcze się zobaczyć.

Pamiętaj, że zawsze możesz na mnie liczyć, bo mam cichą nadzieję, iż nasze rozmowy są dla Ciebie bardziej jak terapia, nigdy jak przesłuchanie i że nasza relacja będzie trwała, wartościowa i przyjacielska. Rób dalej to co robisz, bo wiele osób widzi w tym sens i traktuje Twój blog jako fundament w procesie zdrowienia, a mieć tak wielki wpływ na czyjeś życie – to nagroda sama w sobie!”

Adam Zalewski

Dziennikarz, redaktor naczelny portalu Biotechnologia.pl, absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego

Chciałabym serdecznie podziękować Panu Piotrowi (Przemkowi) za pomoc w pisaniu artykułu do „Newsweeka” o uzależnieniu Polaków od zolpidemu. Gdyby nie jego ogromne zaangażowanie, wiedza i doświadczenie z pewnością mój artykuł byłby uboższy o wiele wartościowych informacji. Uważam, że Pan Piotr na swoim blogu wykonuje fantastyczną pracę, wspierając osoby uzależnione od leków, przede wszystkim daje im nadzieję, że można wykaraskać się nawet z najgorszych tarapatów.

Jeszcze raz dziękuję, Panie Piotrze!

Z poważaniem„

artykuł pt. „Uwolnić się od życia” (dostępny w prenumeracie)

Anna Szulc

dziennikarka działu społecznego tygodnika, Newsweek Polska

 

Bardzo Panu dziękuję za podzielenie się z czytelnikami Arki swoją historią i doświadczeniem. Tym bardziej, że opisywany problem jest poważny, a wokół panuje jakby ciche przyzwolenie na szybkie i łatwiejsze „rozwiązywanie” bolesnych życiowych trudności za pomocą lekarstw, które pomagać z zasady mają, lecz, jak się okazuje, akurat tych bolączek i deficytów nie rozwiązują, generując jeszcze większe. Zwiększa się też dostęp do leków, ale niestety nie idzie to w parze z równie szerokim propagowaniem informacji o konsekwencjach przyjmowania tych leków. Dziękuję więc za Pański wkład w nagłaśnianie problemu.”

ArkA, nr 57 (zima 2016-2017)

Regionalny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom

Katarzyna Kaczmarkiewicz

redaktor prowadzący ArkA, (Fundacja Stefana Batorego)

” Znamy się tylko… ze słyszenia. A jednak lubimy się – chyba nawet bardzo.

Panie Piotrze, do niedawna tylko Panie Przemku (takim imieniem posługiwaliśmy się na potrzeby reportażu, nad którym wspólnymi siłami pracowaliśmy bez mała rok) – dziękuję serdecznie za całą wiedzę merytoryczną, którą dzięki Panu zyskałam w temacie uzależnienia od benzodiazepin. I nie tylko, bo nasze długie rozmowy telefoniczne wiele mnie nauczyły: o życiu, o ludziach, o ich problemach. O tym, że trzeba szukać głębiej, nie poddawać się, wyciągać rękę do człowieka, nawet jeśli jest kąsana. O tym, że czasem ludzie dźwigają ciężar, który ich przytłacza. I że mimo to jest światełko w tunelu, które dzięki Panu dostrzegłam.

Dziękuję za zaufanie, którym mnie Pan obdarzył. Za Pana historię, którą się Pan ze mną podzielił. Za Pana mądrość i ciepło. Mam nadzieję, że dzięki Pana blogowi więcej osób będzie miało okazję doświadczyć tego co ja doświadczyłam dzięki Panu. I że tak jak Pan wyjdą na prostą.

 Serdeczności” 

artykuł pt „Tabletka na życie”

 

kobieta_wp_pl prop

Aneta Wawrzyńczak

reportażystka, freelancer

 Trafiłam na stronę lekomaniablog.pl szukając w sieci informacji na temat uzależnień od BDZ. Okazała się kopalnią wiedzy. Dzięki temu, że zdecydował się Pan tu, a potem w długiej mailowej rozmowie ze mną opowiedzieć o tym, jak powstało i przebiegało pańskie uzależnienie oraz jak ciężko z niego wyjść mogłam opisać to przekonująco w tekście. Dziękuję Panu za zaangażowanie i poświęcenie mi czasu. Może dzięki temu ktoś, kto chciał sięgnąć po BDZ nie zrobi tego, jeśli nie musi.” 

artykuł pt „Jak zostać lekomanem”

artykuł o lekomanii

Katarzyna Szydłowska - Kalukin

dziennikarz, Tygodnik WPROST

 

Bardzo chciałabym podziękować Panu Przemysławowi za pomoc w realizacji felietonu o osobach uzależnionych od środków psychotropowych. Dzięki jego wiedzy, ciekawych spostrzeżeniach i zaangażowaniu udało nam się zrealizować ten temat”.

Lekomania

Izabela Podemska

Redakcja programu Miasto Kobiet w TVN STYLE

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY

NEWSLETTER

Email
Imię