UA-43269020-1

 

Znamiona naszych czasów

 

Rozwój cywilizacji, komercjalizacja życia, pęd za pieniędzmi, karierą za wszelką cenę, stawianie coraz wyższych wymagań zarówno sobie, jak i innym ludziom, nie zawsze idących w parze z indywidualnymi możliwościami.. Rywalizacja pomiędzy ludźmi (wyścig szczurów) staje się często powodem pojawienia się wielu frustracji, rozczarowań, przewlekłego stresu, który to z kolei może stać się przyczyną rozwoju różnych zaburzeń lękowych, depresyjnych, bezsenności..

 

Lekomania

Sprawy organizacyjne

 

Nie mam zamiaru nikomu nic radzić, chciałbym jedynie podzielić się swoimi własnymi doświadczeniami, poglądami i refleksjami na ten temat, być może drogi czytelniku znajdziesz tu coś wartościowego dla siebie lub kogoś, kto boryka się z tym problemem..

Jednakże zastrzegam sobie, że to co znajduje się na mojej stronie nie zastąpi nikomu specjalistycznego leczenia i nie można w żadnym razie traktować tego jako jakiejś fachowej, sprawdzonej, udokumentowanej wiedzy !!

Większość rzeczy trzeba osobiście przepracować z fachowcem (np psychoterapeutą),  skonsultować z psychiatrą, osobami przeszkolonymi w tej dziedzinie i uprawnionymi do leczenia takich zaburzeń jak uzależnienia, fobie,  nerwice, depresje, itp, doświadczyć osobiście, nie wystarczy o tym przeczytać..Sam wciąż uczestniczę w psychoterapii, jak również jestem pod stałą opieką lekarza psychiatry 

UWAGA!! WSZELKIE FRAGMENTY MAILI CYTOWANE NA BLOGU, KTÓRE POCHODZĄ Z MOJEJ KORESPONDENCJI ELEKTRONICZNEJ Z INNYMI OSOBAMI UZALEŻNIONYMI LUB ICH RODZINAMI PUBLIKUJE WYŁĄCZNIE, ZAWSZE ANONIMOWO ZMIENIAJĄC IMIONA, WIEK I WSZELKIE INNE DANE DOT. TOŻSAMOŚCI, A CZASEM NAWET PŁEĆ AUTORA!! ZACHOWUJĄC JEDNAK PRZY TYM SENS, MERITUM WYPOWIEDZI..

Z góry przepraszam za jakieś błędy stylistyczne, gramatyczne lub „nie daj Bóg” ortograficzne, staram się zawsze sprawdzać tekst przed opublikowaniem, ale czasem może się zdarzyć jakiś gafa (jesteśmy tylko ludźmi), nie jestem profesjonalnym pisarzem lub copywriterem, za to piszę od serca i merytorycznie (mam nadzieję), staram się przekazać jak najwięcej w mojej ocenie ważnych informacji

Wszelkie komentarze czytelników na temat samego bloga jak i treści w nim zamieszczanych są dla mnie bardzo cenne i mile widziane! Zarówno te pozytywne, jak i krytyczne (konstruktywna krytyka)..