UA-43269020-1
 O ŻYCIU  &  ZDROWIU   &  UZALEŻNIENIU  &  O INNYCH LUDZIACH..
Kilka słów o mnie..
Piotr Przemek K., bloger, Polska
22 sierpnia 2013 r

Mam na imię Piotr, a to mój blog tematyczny o uzależnieniu od leków uspokajających i nasennych z grupy benzodiazepin

Ten rodzaj uzależnienia jest obecnie kłopotem dla wielu osób i staje się powoli dużym problemem społecznym w Polsce, a przed laty dotknął również mnie..

Powodem jego wystąpienia (podobnie jak i pewnie większości innych tego typu przypadków) były wady polskiego systemu lecznictwa w zakresie leczenia zaburzeń lękowych, jatrogenny błąd lekarski, moja własna nieświadomość, niewiedza i głupota..  Od 8 lat utrzymuję całkowitą abstynencję od tych środków, stronę prowadzę od 2013 roku, do niedawna na blogu posługiwałem się imieniem Przemek (to moje drugie prawdziwe imię)..

To, że już nie biorę anksjolityków nie oznacza, że jestem w pełni zdrowy.. Niestety, nieleczone przez lata w właściwy sposób, jak tylko farmakologicznie, „problemy pierwotne” (zaburzenie osobowości „typu unikającego”fobia społeczna z agorafobią + napady lęku panicznego) nie znikły, a uległy jedynie na ten czas jakby „uśpieniu”..

Obecnie kontynuuje leczenie w ramach spotkań terapii indywidualnej u psychologa klinicznego, psychoterapeuty, w tym specjalisty terapii uzależnień.. Moje leczenie jest długotrwałe i z wielu względów skomplikowane, o czym szerzej przeczytasz na blogu, jedną z przyczyn jest bardzo długa droga (bo prawie 22 letnia), jaką przeszedłem., można by rzec, że droga pionierska, bardzo kręta i wyboista, często urazotwórcza metodą prób i błędów w poszukiwaniu jakichś możliwości ratunku i pomocy, przez „krainę” niewiedzy medycznej i braku doświadczeń w tym temacie w owym czasie, w obszarze, który, co tu dużo mówić, wciąż jest jeszcze mało znany wielu lekarzom w naszym kraju.. 

Mam 47 lat, posiadam wyższe wykształcenie i tytuł inżyniera, co w odniesieniu do choroby, jaką jest uzależnienie i w ogólnej perspektywie nie ma żadnego znaczenia.., ale gdyby ktoś chciał koniecznie wiedzieć:).. Interesuje się webmasterstwem, przedsiębiorczością, e-biznesem, komputerowymi programami graficznymi, szeroko pojętym rozwojem osobistym .. Lubię spacery z psem (rasy Maltańczyk)

A pies wygląda tak..

.. lubię jazdę na rowerze gdy jest ładna pogoda.. Biorę wtedy mały plecach, butelkę wody mineralnej, czasem coś na przegryzkę, zakładam okulary przeciwsłoneczne i jadę przed siebie, objeżdżam miasto dookoła po licznych ścieżkach rowerowych, które ostatnimi czasy powstały ze środków Unii Europejskiej.. Rower zdecydowanie poprawia mi samopoczucie..

Lekomania


..jednak moją największą pasją jest perkusja, instrumenty perkusyjne, wszelkiego rodzaju bębny, talerze i gra na nich, już jako 4 letni mały chłopiec wyciągałem z szafek kuchennych garnki, miski, ustawiałem na środku kuchni (nie tylko tam) i stukałem po nich drewnianymi łyżkami, pałkami doprowadzając do szału moją mamę..

Mój ulubiony cytat:

Dowiedz się kim jesteś i pozostań sobą”

– Dolly Parton

Psychologiczne mechanizmy uzależnienia od leków

Czy leki nasenne uzależniają? cz.I

Lekomania, jak tykająca bomba, czasy „kultu tabletki”..cz.I