UA-43269020-1

 O ŻYCIU  &  UZALEŻNIENIU   &  ZDROWIU  &  O INNYCH LUDZIACH..

Kilka słów o mnie..

lekomania

Piotr Krawczyk vs Przemek., bloger, Polska

22 sierpnia 2013 r

 

Mam na imię Piotr, a to mój blog tematyczny o uzależnieniu od leków uspokajających i nasennych z grupy benzodiazepin i niebenzodiazepinowych leków nasennych nowej generacji (Z-leki)

Ten rodzaj uzależnienia, choć wciąż mało się o nim mówi, staje się powoli dużym problemem społecznym w Polsce, a przed laty dotknął również mnie..

Przyczyną jego wystąpienia (podobnie jak i w wielu innych tego typu przypadkach) były wady polskiego systemu lecznictwa w zakresie terapii zaburzeń lękowych w tamtym okresie, moja własna niewiedza i lekkomyślność.. W wyniku tych zaniedbań nie tylko nie wyleczyłem swoich problemów, ale je  pogłębiłem stając się osobą z syndromem „podwójnej diagnozy”, czyli kimś, kto cierpi już nie na jedną, ale dwie oddzielne choroby:  – zaburzenia lękowe i wtórne uzależnienie od leków.. 

Obecnie, od ponad 10 lat utrzymuję całkowitą abstynencję od tych środków, lecz to, że nie zażywam już benzodiazepin w żadnej postaci, nie oznacza, że jestem w pełni zdrowy.. Niestety, nieleczone przez lata w właściwy sposób, jak tylko farmakologicznie, „problemy pierwotne” (zaburzenia lękowe) nie ustąpiły, a uległy jedynie na ten czas jakby „uśpieniu”.. Benzodiazepiny nie leczą przyczyn schorzeń, jedynie tłumią objawy

Obecnie kontynuuje leczenie w ramach sesji psychoterapii indywidualnej. Droga jaką przeszedłem była długa, kręta i urazotwórcza, być może wręcz pionierska, przez „krainę” niewiedzy medycznej i braku doświadczeń w tym temacie w owym czasie, w obszarze, który, co tu dużo mówić, wciąż jest jeszcze mało znany wielu lekarzom w naszym kraju.. 

Stronę prowadzę od 2013 roku, do niedawna na blogu posługiwałem się imieniem Przemek (to moje drugie prawdziwe imię)..

Mam 48 lat, posiadam wyższe wykształcenie i tytuł inżyniera, co w odniesieniu do choroby, jaką jest uzależnienie i w ogólnej perspektywie nie ma żadnego znaczenia.., ale gdyby ktoś chciał koniecznie wiedzieć:).. Interesuje się webmasterstwem, przedsiębiorczością, e-biznesem, komputerowymi programami graficznymi, szeroko pojętym rozwojem osobistym .. Lubię spacery z moim psem, kiedyś Maksem, obecnie z Samim.

 

A Max wygląda tak..

.. lubię jazdę na rowerze gdy jest ładna pogoda.. Biorę wtedy mały plecach, butelkę wody mineralnej, czasem coś na przegryzkę, zakładam okulary przeciwsłoneczne i jadę przed siebie, objeżdżam miasto dookoła po licznych ścieżkach rowerowych, które ostatnimi czasy powstały ze środków Unii Europejskiej.. Rower zdecydowanie poprawia mi samopoczucie..

Lekomania


..jednak moją największą pasją jest perkusja, instrumenty perkusyjne, wszelkiego rodzaju bębny, talerze i gra na nich, już jako 4 letni mały chłopiec wyciągałem z szafek kuchennych garnki, miski, ustawiałem na środku kuchni (nie tylko tam) i stukałem po nich drewnianymi łyżkami, pałkami doprowadzając do szału moją mamę..

Mój ulubiony cytat:

Dowiedz się kim jesteś i pozostań sobą”

– Dolly Parton

Mechanizmy uzależnienia od leków

 

Psychologiczne mechanizmy uzależnienia od leków

Bezsenność, a zależnienie od leków nasennych

 

Czy leki nasenne uzależniają? cz.I

Czasy kultury tabletki

 

Lekomania, jak tykająca bomba, czasy „kultu tabletki”..cz.I