UA-43269020-1

Na tej stronie zamieszczam aktywne linki prowadzące bezpośrednio do różnych artykułów powiązanych tematycznie z moim blogiem, które z racji swoich doświadczeń i tego co obecnie wiem uznałem za dobre i bardzo wartościowe. SZCZERZE POLECAM!! 

 

 

ARTYKUŁY O LEKOMANII

 

 

„Tabletka na życie”Aneta Wawrzyńczak, artykuł o uzależnianiach od leków uspokajających z grupy benzodiazepin na portalu kobieta.wp.pl 

 

„Psychotropy na śniadanie” – artykuł Zuzanny Opolskiej portal Medonet

 

„Jak zostać lekomanem” – artykuł w Tygodniku WPROST Katarzyny Szydłowskiej – Kalukin (między innymi z moim skromnym udziałem:).)

Dziewczyny benzodiazepiny” Aleksandra Piechaty, artykuł zamieszczony na portalu Kobieta WP.PL

Polscy lekarze na prochach. Liczba uzależnionych szybko rośnie” – Ewelina Lis, Anna Szulc artykuł Newsweek Polska

 

„Benzodiazepiny; Jak działają ? Jak je odstawić po wielu latach stosowania?” – prof Heather Ashton

Świetny artykuł napisany przez brytyjską prof Heather Ashton, która przez wiele lat kierowała odwykiem dla ludzi uzależnionych od benzodiazepin w Wielkiej Brytanii, obecnie jest międzynarodowym ekspertem i doradcą w tej dziedzinie.

„Scenariusze stopniowego odstawiania dla poszczególnych benzodiazepin” wg prof H.Ashton

 

Nadużywanie i uzależnienie od leków uspokajających i nasennych– artykuł dr n. med. Bogusława Habrata (kierownika Zespołu Profilaktyki i Leczenia Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Badań nad Uzależnieniami)

Krótko o benzodiazepinach” – artykuł na forumneurologiczne.pl, autor Jacek Przybyło

„XANAX – More addictive than Heroin” – filmik zamieszczony na temat Xanaxu (Alprazolam), lek ten występuje także pod nazwą Afobam, Alprox, Zomiren..

 

Tysiąc narkotestów dla małopolskiej drogówki – artykuł Gazety Krakowskiej

 

„Jazda po lekach” – artykuł z Wyborczej.pl (Wojciech Moskal)

 

„Nie tylko alkohol groźny dla kierowców!” – artykuł zamieszczony na stronie www.doz.pl

 

Higiena snu. Jak zadbać o zdrowy sen? – artykuł dr hab. n.med. Adam Wichniak

 

„Ryzyko uzależnienia od benzodiazepin” – filmik, wywiad z Michałem Skalskim (dr n med spec. psychiatra – kierownik poradni leczenia zaburzeń snu)

 

„Leki nasenne, a uzależnienia” – filmik ,wywiad z dr M. Skalskim

 

„Jak stosować leki nasenne?” – filmik, wywiad z dr M. Skalskim

 

„Rozmowa z Eminemem o lekomanii” – filmik na YouTube.pl (z napisami)

 

„Chemiczny spokój cz. 1″„Chemiczny spokój cz. 2”,  „Chemiczny spokój cz. 3”„Chemiczny spokój cz. 4”„Chemiczny spokój cz. 5”„Chemiczny spokój cz. 6”  film dokumentalny (prod.Francja) poruszający kwestię uzależnienia od leków uspokajających z grupy benzodiazepin, nasennych (niebenzodiazepinowych) oraz niektórych antydepresyjnych wśród Francuzów. 

 

 

ARTYKUŁY O PSYCHOTERAPII

 

 

„Jak wybrać dobrego psychoterapeutę” – Milena Karlińska-Nehrebecka (psychoterapeuta, nauczyciel psychoterapii, superwizor i inne..)

 

„Czy da się wyleczyć z zaburzenia osobowości?. Lekarze psychiatrzy nie są w stanie.  Psychoterapeuci leczą.” – Milena Karlińska-Nehrebecka (psychoterapeuta, nauczyciel psychoterapii, superwizor i inne..)

 

 „Psycholog, psychoterapeuta, psychiatra – brzmi podobnie. Jakie są różnice?” – artykuł zamieszczony na portalu zdrowagłowa.pl (Karolina Pniewska) – warto przeczytać, wiele wyjaśnia, daje pewne wskazówki !

 

„Psychoterapia psychodynamiczna – przyglądanie się sobie” – artykuł zamieszczony na portalu zdrowagłowa.pl (Daniel Melerowicz) POLECAM!

 

GRUPY WSPARCIA

 

 

Uzależnieni od leków psychotropowych (benzodiazepin) adres grupy wsparcia istniejącej na Facebooku dla ludzi uzależnionych od leków z grupy benzodiazepin i nasennych z-leków.

 

 

http://www.yellowscarf.org.uk/index.html adres strony grupy wsparcia dla ludzi uzależnionych od substancji psychoaktywnych dla Polaków w Wielkiej Brytanii (alkoholicy, a także alkoholicy – lekomanii)

 

Anonimowi Narkomanii (Narcotics Anonymous) region Polska – adres strony internetowej wspólnoty anonimowych narkomanów gdyby ktoś potrzebował kiedyś takiego wsparcia, z informacji uzyskanych od osoby uczestniczącej w tych mitingach dla tej wspólnoty nie ma znaczenia, kto zażywał jaką substancje, a jedynie wspólny cel, czyli dążenie do zdrowia i trzeźwości..

 

 

Aby otrzymywać informacje o nowych wpisach i tematyczne materiały zapisz się na mój blogowy, bezpłatny 

 

NEWSLETTER

Email
Imię