UA-43269020-1

Lekomania

 

Witajcie Kochani ! Dziś na moim blogu w tym wpisie zachęcam do obejrzenia bardzo ciekawego i wartościowego filmu o lekomanii pt : 

„LEKOMANIA – ciemna strona farmacji * Opiatowa epidemia w USA *” – Film (Bio-Tech Vlog #28)

         ——————————————————————————————————————————–

Materiał zamieszczono na portalu YouTube.pl, na kanale  Bio – Tech MediaFilm autorstwa i z udziałem mojego zacnego kolegi Adama Zalewskiego, który już gościł na moim blogu opowiadając o swojej pracy magisterskiej na temat lekomanii [tutaj..] Adam, to osoba, której również nie obca jest sprawa dot. uzależnień lekowych (wszelakich), począwszy od uzależnienia od leków z grupy benzodiazepin, z – leków, przeciwbólowych opiatów, po uzależnienia od dostępnych bez recepty leków OTC (kodeina).


Sam film już oglądałem i podpisuje się pod większością prawd w nim wypowiedzianych.. większością, bo część rzeczy było dla mnie zupełnie nowych, np temat uzależnień od opiatów, na temat których nie mam specjalnie wiedzy, ani żadnych doświadczeń.. Adam wspomina w swoim filmie także o głośnej książce „Dreamland. Opiatowa epidemia w USA” (aut. Sam Quinones)”, która ponoć sama w sobie jest szokująca i daje mocno do myślenia (jeszcze nie czytałem)

Film, jak dla mnie, jest ogólnym, lecz bardzo fachowym i chyba najbardziej kompletnym materiałem w wydaniu polskim na temat problemu lekomanii na całym portalu YouTube.pl. Autor materiału bardzo dobrze zna zagadnienie, wie o czym mówi. Polecam!! i jeszcze raz Polecam !!

Adam Zalewski, dziennikarz, politolog, mgr pedagogiki resocjalizacyjnej, redaktor naczelny portalu Biotechnologia.pl